SNT ACTIVE FRESNESS – GÖMLEKLERİNİZ TEMİZ VE KOKUSUZ

SNT ACTIVE FRESNESS – GÖMLEKLERİNİZ TEMİZ VE KOKUSUZ

Günümüzde modern kent yaşamının getirdiği hızlı ve yoğun çalışma temposu, kullandığımız tekstil ürünlerinde bazı risklerin doğmasına neden olmaktadır. Cildimizle sürekli temas halinde bulunan gömlek gibi tekstil ürünleri, maruz kaldıkları sıcaklık, ter ve nem nedeniyle bakteri, mantar ve küf gibi birçok mikroorganizmaların hızlı bir şekilde çoğalması için ideal bir ortam sunarlar. Mikroorganizmaların tekstilde aşırı artışını biz genellikle kötü koku olarak hissederiz. Bu sinyal, bize korunmasını istediğimiz hijyen ortamın tehlikede olduğunun habercisidir.

SNT ürünlerinin tümünde, kumaşın sürekli taze ve hijyen kalmasını  sağlayan Active Freshness sistemi vardır.  Bu sistemde pamuk lifini çepeçevre saran moleküler bir koruma kalkanı bulunur. Bu koruma kalkanı, life kovalent bağla bağlıdır ve yıkama ile tekstilden ayrılmaz. Kalıcıdır. Gömlek kullanıldığı süre içinde zamanla, mikropların hızlı çoğalması için ideal bir ortam haline gelir. Ancak lifi tamamen saran Active Freshness koruma kalkanı, kendisine temas eden mikropları fiziksel olarak tahrip eder ve çoğalmasına engel olur. Böylelikle kumaş mikroorganizmalar için yuva haline gelmez.  Kötü koku oluşumu önlenirken, gömleğinizin hep ilk giydiğiniz gibi taze kalması ve hijyenik ortamın devam etmesi sağlanır. Gömlek kumaşının lekelenmesi ve mukavemetinin azalması gibi riskler önlenir.  

Active Freshness teknolojisi 35 yılı aşkın kullanım tecrübesi ile tekstile koruma sağlayan teknolojiler arasında öncüdür.  Bu teknoloji başta ABD’de EPA olmak üzere, Avrupa Birliği Biyosidal Yönetmeliği  ve ülkemizde yürürlükte olan Biyosidal Ürün Yönetmeliği gereği kayıtlı bir üründür. Bu teknoloji ile işlem görmüş kumaşlar Ökotex 100 Standartları ( Class 1 – 4) sertifikasını alır. 

  • Kalıcı etki
  • Mükemmel yıkama dayanımı
  • Cilde geçmez, güvenli
  • Çevreyle dost
  • Dünya çapında onaylı
  • 35 yıllık kullanım tecrübesi

 

14
Ocak
2015
snt bir
kuruluşudur.